Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pytania i odpowiedzi
 
 
 

Czym jest Biokominek?

Biokominek to alternatywa dla prawdziwych kominków. Biokominek to element dekoracyjny  wystroju wnętrz w mieszkaniach i domach. Jego instalacja nie wymaga dodatkowych przyłączy. Prosty montaż pozwala odmienić wnętrze w kilka chwil!

Czym zasilamy Biokominek?

Biokominek zasilany jest biopaliwem. Biopaliwo to płyn, który wlewamy według instrukcji do palnika i podpalamy z zachowaniem szczególnej ostrożności. W trakcie spalania się biopaliwa nie wytwarzają się żadne szkodliwe związki. Spalanie się biopaliwa generuje parę wodną oraz dwutlenek węgla w ilości którą wydycha człowiek.

Czy Biokominek generuje ciepło?

Tak, Biokominki są idealną alternatywą do dogrzewania się! Biokominek podniesie temperaturę w pomieszczeniu o wielkości ok. 20-30m2 o ok. 2-3 stopnie Celsjusza. Wzrost temperatury podczas użytkowania Biokominka jest zależny od warunków panujących w pomieszczeniu.

Czy Biokominek wymaga zezwoleń?

Biokominki nie wymagają żadnych zezwoleń. Przeznaczone są do użytkowania w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu w mieszkaniu i w domu. Biokominki można stosować tam, gdzie nie ma możliwości instalacji tradycyjnego kominka. Należy pamiętać, iż biokominek można montować tylko na materiałach niepalnych.

Czy Biokominek jest bezpieczny?

Biokominek to urządzenie które użytkowane zgodnie z instrukcją nie stwarza zagrożenia dla otoczenia. Biopaliwo nie generuje szkodliwych oparów.

Gdzie możemy stosować Biokominek?

Biokominek nadaje się do użytkowania zarówno w domach, jak i blokach. Miejsce w którym będzie zainstalowany musi być wykonane z materiałów niepalnych – np. betonowa ściana. Biokominki można stosować również w ogrodach zimowych i na tarasach przy dobrej pogodzie, zabezpieczając je przed wilgocią w razie potrzeby.

Czy Biokominek można powiesić pod telewizorem?

Biokominek można zawiesić minimum 60cm od materiałów łatwopalnych. Przy wieszaniu pod urzędzeniami RTV/AGD należy odległość zwiększyć, gdyż ciepło generowane przez biokominek unosi się ku górze. Nie gwarantujemy bezpieczeństwa urządzeniom wiszących nad biokominkiem, gdyż jest to zależne od stopnia ich ognioodporności.

Jakiego biopaliwa używać do Biokominka?

Do Biokominków naszej produkcji biopaliwo musi mieć formę płynną a zawartość bioetanolu nie powinna przekraczać 96%. Zalecamy stosowanie biopaliwa naszej produkcji. Nie zalecamy biopaliwa w żelu.

Czy spalanie biopaliwa generuje zapach?

Spalanie naszego biopaliwa neutralnego generalnie nie wydziela zapachów, jednak osoby wrażliwe na zapachy mogą wyczuwać go w pierwszej fazie rozpalania biokominka.

 Jak długo pali się w Biokominku?

Długość palenia się ognia w Biokominku zależy od wielkości palnika w danym modelu oraz od ilości wlanego biopaliwa. Przyjmujemy, iż biopaliwo naszej produkcji spala się w następujących proporcjach: 1l biopaliwa/ 2-3h. Biokominek nie może służyć jako główne źródło ciepła! Nie można dolewać biopaliwa do gorącego urządzenia!

Jak wygasić Biokominek?

Do każdego Biokominka dołączona jest zagaszarka, która odcina dopływ tlenu do palnika. W kilka chwil Biokominek jest wygaszony.

Jak czyścić Biokominek?

Biokominek zasilany jest biopaliwem, które nie generuje sadzy, ani dymu. Biokominek można przetrzeć delikatnie szmatką z mikrofibry.

 

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium